English
Znak Liliové čajovny

Liliová čajovna

Registrace -

Kalendář

Otevírací hodiny Každý den od 15:00 do 23:00


Pravidelné akce

středa od 18:00
Go s možností Shogi

pátek od 18:00
Proroctví

středa, pátek či sobota
Dračí doupě a Pathfinder - možnost jednorázového dobrodružství


Plánované akce

 


Krátké novinky

Spustili jsme nový herní server. Více najdete v Novinkách


Čajová Zahrada

 Více o tomto partnerovi v Článku, popřípadě na jejich Stránkách.

Čajová Zahrada

 

Zahřejte se čajem

Chladné podzimní dny přímo svádí k tomu uchýlit se někam do tepla. A prostředí čajovny je na to přímo ideální. Vždyť, co může být lepší než uvelebit se do pohodlného křesla, vychutnávat si oblíbený čaj a relaxovat při čtení knihy? Všechno to se vám splní v Liliové čajovně. Široká nabídka čajů uspokojí i ty nejvybíravější mlsné jazýčky, které sem zavítají.

 

Povzbuzení do nového dne

Pokud byste si ale raději chtěli vychutnat šálek lahodného čaje v pohodlí domova, nevadí. Stačí si k tomu pořídit kvalitní suroviny a správné příslušenství – jen tak váš chuťový zážitek bude dokonalý. Sortiment čajů je víc než široký, každý si tak může vybrat podle svého. Ne všechny čaje jsou však ideální k pití po celý den. Černý čaj si dopřejte po ránu, když potřebujete povzbudit do nového dne, skvěle funguje jako náhrada kávy. Dopoledne zkuste zelený čaj, který vás příjemně povzbudí. Také obsahuje velké množství antioxidantů, které přispívají ke zlepšení imunity, působí proti stárnutí a také rakovině. Blahodárné účinky na zdraví a výbornou chuť vám nabídne i bílý čaj.

 

Pro pohodové chvíle

Odpoledne a večer si vybírejte nápoje, které uklidní vaši mysl a přivodí pocit pohody. Vedle nešlápnete například s šípkovým čajem, který se pyšní vysokým obsahem vitaminu C a je tak ideální při prevenci a léčené nemocí z nachlazení. Vyzkoušet můžete i čaje bez kofeinu, například ne příliš známý rooibos, který má lahodnou chuť a řadu příznivých účinků pro náš organismus. Díky velkému množství železa by si ho měli dopřát především těhotné ženy či sportovci. Ovocné čaje pak mohou zpestřit také pitný režim vašich potomků, jsou totiž zdravé, spolehlivě zaženou žízeň a k tomu všemu ještě skvěle chutnají. Pokud dáváte přednost čaji s vysokým obsahem ovoce, určitě sáhněte po pečeném čaji.

 

Praktičnost i estetika

S pitím čaje jsou spjaty chvíle pohody a klidu, na příjemné atmosféře se podílí také samotný způsob servírování. Chybět by vám tak nemělo správné příslušenství. Hrnky na čaj musí být nejen praktické, ale důležitá je také jejich estetická stránka - nápoj vám z nich bude hned lépe chutnat. Hostíte-li návštěvy, pak využijete čajové soupravy, kterými na ně rozhodně zapůsobíte.