English
Znak Liliové čajovny

Liliová čajovna

Registrace -

Kalendář

Otevírací hodiny Každý den od 15:00 do 23:00


Pravidelné akce

středa od 18:00
Go s možností Shogi

pátek od 18:00
Proroctví

středa, pátek či sobota
Dračí doupě a Pathfinder - možnost jednorázového dobrodružství


Plánované akce

Factorio Lan Party! - 23.03.2017 od 18:00


Čajová Zahrada

 Více o tomto partnerovi v Článku, popřípadě na jejich Stránkách.

slecna

Novinky a Akce


Češi a čaj

 

Češi se po světě proslavili jako velcí milovníci piva. Už málo se ale ví, že existuje ještě jeden nápoj, na který nedají dopustit – čaj. Jeho kouzlo však objevovali postupně, řada z nich totiž měla k tomuto nápoji spíš odpor, znali ho jen jako přeslazenou břečku, která se „čepovala“ ve školních jídelnách. Dnes je ale všechno jinak, a tak není divu, že se v posledních letech strhl kolem čaje opravdový boom.

 

Vzpruha pro tělo i pro ducha

Jedni ho servírují k snídani, druzí ho popíjí v průběhu celého dne. Jiní ho upřednostňují hlavně v zimě, když chtějí zahřát prokřehlý organismus, další si ho zase vychutnávají v létě v jeho ledově osvěžující variantě. Čaj nejen, že skvěle chutná a zpestří náš pitný režim, ale má také řadu zdravotních benefitů – odstraňuje z těla nebezpečné volné radikály, snižuje riziko cévních onemocnění, pomáhá při střevních a žaludečních obtížích a úlevu přináší i při nachlazení. Jeho pití se navíc pozitivně odráží nejen na těle, ale i na duchu, zlepšuje totiž náladu.

 

Čaje v sáčku na vrcholu žebříčku oblíbenosti

Vychutnat si šálek kvalitního čaje můžeme pěkně v pohodlí svého domova. A nemusíme přitom být žádní mistři v jeho přípravě a ovládat nejrůznější fígly či znát speciální rituály. Svou kvalitou totiž vynikají i čaje v sáčku, které stačí jen zalít vodou. Právě díky této jednoduchosti a rychlosti přípravy nabývají na popularitě a u nás v Česku jednoznačně vedou. Stačí jen sáhnout po těch „správných“. Chybu rozhodně neuděláte se značkou Twinings, která nabízí víc než 200 druhů čajů se silnou aromatickou vůní a skvělou chutí. Vedle nešlápnete ani s anglickými čaji Ahmad, které seženete v pestré škále druhů, od černých přes zelené až po bylinné. Pokud rádi zkoušíte nové věci, pak by vaší pozornosti rozhodně neměla ujít značka English Tea Shop, která nabízí opravdu jedinečné kombinace chutí.

 

Důležitá úloha servírování

Když ovšem nemusíme nikam pospíchat, rádi si vypijeme šálek kvalitního sypaného čaje, přednost mu dávají hlavně vysokoškoláci. Dopustit na něj nedají především ve zkouškovém období, kdy jim poskytuje potřebné vydechnutí před dalším učícím maratonem. Záležet si dávají také na servírování, ví totiž, že chuťový zážitek nebude kompletní, pokud se necháme ochudit o estetický dojem. V jejich vybavení proto nechybí konvička na čaj se šálkem, což je kousek nejen designově povedený, ale také velice praktický. Nápoj totiž udrží déle teplý.

 

Kouzlo čajoven

Nekonzumují ho však jen v pohodlí svého domova. Rádi si na něm pochutnávají i v čajovnách, které už dávno neslouží jen pro vyhraněnou společnost. Zavítat sem může každý, kdo hledá klid, chce nasávat nejen atmosféru tohoto specifického místa, ale také všechny charakteristické vůně a objevovat a zkoušet nové chutě. Tak, odhoďte předsudky a vyrazte jejich kouzlo poznat i vy!

 

 


Factorio Lan Party!


Vážení zákazníci, drazí přátelé. Předběžné nastřelujeme první termín lan-party hry Factorio. Neváhejte se přihlásit! Čím více nás bude, tím dříve tu planetu vytěžíme! Industrializaceeee!!!


Více zde


Nové Deskovky!

Delší várka báječných deskových her z Mephita (Tomových her). Tento měsíc si můžete vyzkoušet následující hry:

1) Takenoko

2) Záchranáři

3) Cash n' Guns

4) Speed Cups

5) Český film

Hezkou zábavu!


Nevíte co k Vánocům pro své nejdražší?!

Pořiďte jim skvělou zábavu prostřednictvím deskových her z prodejny Mephit, ala Tomovy hry! Nabízejí široké spektrum her pro všechny věkové kategorie!

Více na www.mephit.cz


Další várka Deskovek z Mephita, alias z Tomových Her!

Vyzkoužejte:

Hunters
Božíš Zboží
Pán Prstenů
Tzolkin

 


Hudební Večer

Dne 3.12.2016 od 19:00. Vstupné je v Naturáliích. 

Dámy a pánové, máme tu další hudební večer, ve kterém... Aaaaah, dyť už to znáte! Pití, zpěv, skřek, hudební nástroje i nenástroje, vše je vítáno!


Čajová Zahrada

Hrdě představujeme nového partnera spolupracujícího s naší čajovnou. Jedná se o dovozce, velkoobchod a maloobchod s vysoce kvalitními čaji. Více o tomto partnerovi v tomto Článku, popřípadě na jejich Stránkách.

 

 

 


Nové Deskovky!

Nová dočasná nabídka deskových her zapůjčených ze společnosti Mephit / Tomovy hry!

Na co se můžete těšit?:

1) Ubongo
2) Nox
3) Hope
4) Heap
5) Splendor


Fotky z Halloweenu

Fotky z naší Halloweenské party jsou již na světě! Děkujeme zúčastněným i naší dvorní fotografce! Byl to krásný večer!

Fotografie jsou dostupné v následujícím odkazu: Halloweenská Party


LoLkohraní!

Je to tady drazí Vyvolávači! Další LoLkohraní v Liliovce! Dotáhněte své stroje, promasírujte karpální tunely a přijďte zapařit. Únava není výmluvou! :-D

Kdy: 5.11. 2016 od 17:00


Halloweenská Party

Přijďte oslavit Dušičky do naší čajovny dne 28. 10. 2016. Bude to Creepy :)

Program:

15:00 - 17:00 - Workshop dlabání dýní
od 18:00 - Tématický bodypaint
18:00 - 20:00 - Ochutnávky a v závěru vyhodnocení Jídelní soutěže
od 20:30 - Vyhodnocení kostýmové soutěže
21:00 - 23:59 - Volná Zábava

Doplňující info:

Přineste si klidně svůj alkohol i hudební nástroje. Bude se pít a hodovat jako o hudební večery. :)
Více info na našem Facebooku.


Deskové hry z Mephita

Naše čajovna by ve spolupráci s prodejnou Mephit ráda představila nové deskové hry, které je možné si u nás v Neděli a Čtvrtek zapůjčit ke hraní. Nabídka těchto zapůjčených her by se měla měnit každý měsíc. Proto neváhejte a přijďte si zahrát následující peckózní tituly:

1) Vampire: prince of the city
2) Talisman
3) Takenoko
4) Timeline
5) Muchkin: vampires


Hudební večer

Naše čajovna pořádá nepravidelně takzvaný Hudební večer. Jedná se o veřejně přístupnou akci, kdy se obsadí 3. místo a amatéři i profesionálové přinesou své nástroje a skupinově se hraje a zpívá. Skoro jako u táboráku bez ohně :) Zváni jsou vždy všichni a je povoleno brát si vlastní alkoho.

Termín dalšího Hudebního večera naleznete na našem Facebooku či v levé liště těchto stránek.

 


Výstava: "Na vlnách akrylu"

Přijměte pozvání do prostor naší čajovny, kde nyní probíhá výstava obrazů s názvem "Na vlnách akrylu". Jedná se o styl Sheng Čchi v obraze, kde autorka, Veronika Ešnerová, vytváří harmonické obrazy, ve kterých pracuje s interakcí barev a forem k vytvoření harmonického souznění.

Pokud se Vám obrazy zalíbí, je možné je zakoupit po dohodě s autorkou. 

(PS: Omlouváme se za kvalitu fotek, avšak onemocněl nám fotograf. Pro zhodnocení obrazů je tedy opravdu nejvhodnější přijít se na ně podívat osobně. :) )

Fotografie:


Turnaj v GO na NatsuConu!

Go je tradiční japonská hra samurajů. Po celý víkend poběží otevřený turnaj. Prezentce v pátek večer a v sobotu od 9:00. Možnost volného hraní včetně výkladu pravidel na místě. Hraje se na desce 19x19 tempem 3 partie v sobotu a 2 partie v neděli. Bližší informace Viz:http://www.natsucon.cz/

Naše čajovna bude na místě a je zároveň hrdým sponzorem tohoto turnaje.

Přijďte si zahrát!